9 Ocak 2014 Perşembe

Ahmet Ümit: Beyoğlu'nun En Güzel AbisiPolisiye roman o kadar sevmem ama Ahmet Ümit yazdıysa o kitap okunmalıdır. Polisiyenin içerisine bu kadar güzel betimlemeleri sığdıran, hem meraklandırıp hem de kitabın bitmemesini istediğim nadir yazarlardandır Ahmet Ümit.

Onunla ilk tanışmam Aşk Köpekliktir ile oldu. İçerisinde öykülerin olduğu bir kitaptı son hikayenin ise adı Aşk Köpekliktirdi ve polisiye tadında bir hikayeyiydi. O kitaptan sonra çok sevdim Ahmet Ümit'i ve her kitabını okumaya çalıştım. Ama hızına yetişemedim, okuyamadığım 4 tane kitabı var. Tanınmasını sağlayan Patasana'yı bile okuyamadım daha, kitaplıkta duruyor. İnşallah en yakın zamanda okuyacağım ama asıl son kitabı olan Beyoğlu'nun en Güzel Abisi'ni okumayı istiyorum. Okuyanlardan dinleyip çok merak ettim, henüz alamadım ama aldığım an hemen okumaya başlayacağım.

En sevdiğim kitabı Kar Kokusu oldu. Orada yarattığı karaktere hayran kaldım, kitabın hemen başında okuyucuyu şaşırtmasına bayıldım. (Olayı yazmıyorum ki, okumayanlara bilgi vermeyim).  Bab-ı Esrar'a kadar Patasana hariç bütün kitaplarını okumuştum ve sanıyorum bu nedenle ilk defa bir kitabında katilin kim olduğunu bayağı önce tahmin etmiştim ama bu kitabı bitirmeme engel değildi çünkü Ahmet Ümit'in kitaplarında katili bulsanız bile sizi içine geçen, sonuna kadar okumanızı sağlayan bir şey var ve bu durum çok keyifli.

Ahmet Ümit kitap çıkardığında hemen merak ediyorum çünkü sadece kitaplarından takip ettiğim bir yazar değil ve gerçekten iyi ki yazıyor dediğim yazarlardan.

Son kitabının da okunması gerektiğine eminim o nedenle en kısa zamanda alıp , okuyacağım sonra da diğer eksikleri tamamlayacağım.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme