18 Aralık 2013 Çarşamba

Yılbaşını evde geçireceksek ne yiyelim, ne içelim?


Yeni yıla sayılı günler kala yeni yılda ne yemeli ne içmeli yazımı yazmadan önce şunu söylemek istiyorum; daha önce hiç yeni yılın gelmesini bu kadar istememiştim. Çünkü yeni olan beni her zaman korkutur, ama bu sefer 2013 bir an önce bitsin istiyorum. Tahmin ettiğiniz gibi benim için çok iyi bir yıl değildi. Neyse başlıkta vaad ettiğim konuya dönelim. Yeni yıla 12 gün kaldı ve evde kutlayacaksak yemek ve içecek işini ne yapmalıyız.

Öncelikle içecek ve abur cubur konusunda marketlerin yılbaşı sepetleri var, belki onlara bakabilirsiniz. Aklınıza yatanı alabilirsiniz. Ben burada tek tek yazmayacağım (reklam olmasın). :) Ama bence yılbaşında asıl konu ana yemek ve yapacağımız yemeğin yanına içki olarak ne iyi gider onu seçmek.

Benim tercihim her zaman yılbaşında içecek olarak şaraptır ki bence zaten yemeğin yanına en iyi giden alkollü içecek. Ana yemek olarak ise herkesin damak tadına göre bir şey yapmasını tavsiye ediyorum. Ama sofrada zeytinyağlı bir yemek ve salata bence mutlaka olmalı. Çorbayı da unutmamak lazım. Yemekler yenildikten sonra işin eğlence kısmı için bence bira veya vokta ve yanına, sevdiğiniz bütün abur cuburlar olmalı; çikolatadan tutun da mısıra kadar.

 Şimdiden sofralarınız için ne yapacağınıza karar verin bence çünkü son ana kalınca işler yolunda gitmiyor. Ben yılbaşı için sanıyorum marketlerin sepetlerinden alacağım, yani kolaya kaçacağım. İnşallah hepimiz için güzel bir yılbaşı ve yıl olur diye de ümit ediyorum.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme