30 Mayıs 2015 Cumartesi

Kielh's Calendula Herbal Extract TonikKiehl's markası hem çalışanlarının ilgisi hem de verdiği tersterlar sayesinde birçok kişinin kısa sürede gözdesi oldu. Ben de bu yazıda hassas ciltler için olan calendula özlü toniğini anlayacağım.

Toniğin tam içeriğini anlatmadan önce çok bereketli olduğunu söylemek istiyorum. Düzenli olarak kullandım ve 250ml 6 ayda bitti yani bir damlası bile yüzünüzü temizleyeme ve yatıştırmaya yetiyor. Ama...

Evet ürün belki iyi gibi görünebilir ama bir sürü iyi olmayan özelliği var. Bir kere içeriği çok iyi değil ki normalde içeriğe çok önem veren ben herhalde çok vaktim olmadığı için ve ürün çok iyi anlatıldığı için aldım ama eve gelip baktığımda keşke almasaydım dedim. İçeriğini aşşağıdaki fotoğrafta görebilirsiniz.Bunun yanı sıra normalden yağlı ciltlere yönelik  bir ürün, oysa ki benim cildim kuru ve yapılan analizde de kuru çıktı ve bunu kullanmam iyi olur mu diye sorduğumda herhangi bir sorun olmayacağını söylediler ama sanki kullandıkça kurutuyormuş gibi hissettim. O nedenle kuru bir cildiniz varsa ben çok tavsiye etmiyorum ama hassas ve yağlı bir cilt yapınız varsa o zaman size iyi gelebilir.

Bir de bir daha almam dediğim başka bir konu ise markanın Çin pazarında yer alıyor oluşu. Bilenler bilir Çin kozmetik markalarına hayvan testi yapma zorunluluğu kılıyor ki bu durum benim için çok çok önemli ve markanın Çin pazarında yer aldığını öğrendikten sonra elimde olan ürünleri bitirip bir daha kesinlikle Kiehls ürünü almamaya karar verdim.

Son olarak fiyatı da 109 tl ve bu fiyata hatta daha uyguna içeriği çok daha temiz olan bir sürü marka var. Ben alırken açıkçası ilk defa çok irlemedim ve almış oldum ama bir daha daha önce yaptığım gibi herşeyini yine irdeleyeceğim. Yanibenim için pişmanlık oldu umuyorum sizin için olmaz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme